Цікаві факти ! ( Матеріал з Вікіпедії)
- Письменники початку 20 століття створили угрупування під назвою Нова генерація, а в кінці цього ж століття — Нова деґенерація.
- Поет-модерніст Зіновій Штокалко був знайомий з Сальвадором Далі.
- Деякі речення в романах української письменниці-сюрреалістки Емми Андієвської сягають п'ятнадцяти сторінок.
- Олег Лишега - це перший український поет, якого нагороджено премією ПЕН-клубу за переклад англійською мовою збірки україномовної поезії.
- Англомовний сатиричний роман Марини Левицької «Коротка історія тракторів по-українськи» став міжнародним бестселером і здобув декілька нагород.
- Старший брат Остапа Вишні теж був письменником-гумористом.
- Уласа Самчука номінували кандидатом на здобуття Нобелівської премії з літератури.
- Збірку віршів під назвою "Кобзар" видав в 1924 році футурист Михайль Семенко.
- Український фізик Іван Пулюй не тільки зробив великий вклад у відкриття Рентгенівського випромінювання, але і вперше переклав Євангеліє українською мовою.
- Український драматург Ігор Костецький був особисто знайомий і листувався з провідними представниками західного модернізму, такими як Езра Павнд,Томас Еліот та Арнольд Шенберґ.
- Музеї та пам'ятники Тараса Шевченка, який ніколи не виїздив за межі держави, де народився, нині розташовані по всьому світу.
- Брати-письменники Григорій і Григір Тютюнники отримали одне й те саме ім'я Григорій через випадковий збіг обставин.
- В польській літературі існувала українська школа - група поетів і письменників доби романтизму, які в своїй творчості зверталися до української історичної тематики.
- Мистецька премія Глодоський скарб була заснована українським письменником Григорієм Гусейновим за кошти одержаної ним Національної Шевченківської премії.
- Закарпатський лікар та поет Іван Орлай був учителем класика української та російської літератури Миколи Гоголя та підтримував дружні зв'язки з класиком німецької літератури Йоганном фон Ґете.
- Кубанський поет Іван Варавва включив до виданої в 1966 році в СРСР збірки «Пісні козаків Кубані» текст пісні «Ще не вмерла Україна», яка 1992року офіційно стала Державним Гімном України.
- В романі Василя Кожелянка «Дефіляда», Україна постає геополітичною силою, яка у Другій світовій війні здолала Росію і протистоїть Німеччині.
- Усі повісті Тарас Шевченко написав на засланні й російською мовою, причому перші дві з них «Наймичка» та «Варнак» через заборону писати і малювати був змушений підписувати фіктивними датами.
- Український драматург Ігор Костецький був автором абсурдних п'єс ще до того, як вони проявилися на Заході в творчості Ежена Іонеско та Семюеля Бекета.
- У «Романі про людське призначення» сучасної української письменниці Емми Андієвської величезна кількість персонажів (514), причому більшість із них є українцями, хоча дія роману розгортається у багатьох країнах світу, крім того за цікавим збігом у другому виданні твору (К.: «Орій», 1992, 514 стор.) на кожну сторінку книги припадає новий персонаж.
Немає коментарів:
Дописати коментар